Biolożka i popularyzatorka nauki, autorka „Tygodnikowego” działu Nauka. Ur. 1984 r., absolwentka II LO im Króla Jana III Sobieskiego i biotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie studiów prowadziła badania naukowe w Instytucie Biochemii Maxa Plancka w Monachium. Na studia doktoranckie, w ramach stypendium Marie Curie, wyjechała do Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej w Heidelbergu, które ukończyła w 2012 r. z wynikiem magna cum laude. Prowadziła badania w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Uczestniczyła w 64. spotkaniu młodych naukowców z noblistami w Lindau. Prywatnie wielbicielka wyżłów niemieckich, kawy, skandynawskich kryminałów i jazdy na nartach.

Artykuły

JONATHAN NACKSTRAND / AFP / EASTNEWS
02.10.2017
Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young zostali uhonorowani za „odkrycie mechanizmów molekularnych kontrolujących rytm okołodobowy (z ang. circadian rythym)”.
18.07.2017
Forma zapisu obrazu zmieniała się w ciągu ostatniego stulecia: celuloidowa taśma, kaseta wideo, DVD, zapis cyfrowy na dysku komputera...
23.04.2017
Sztuczne życie – miniaturowe układy, które zachowują się jak żywe komórki, i to zgodnie z założeniami naukowców – jest już na horyzoncie współczesnej biologii.
20.02.2017
Psy przetwarzają ludzką mowę przy użyciu analogicznych struktur mózgu jak ludzie, a także potrafią zapamiętywać wydarzenia ze swojego życia.
30.01.2017
W mitologii greckiej Chimera – dziecko Tyfona i Echidny – miała głowę lwa, ciało kozy i ogon węża. W biologii chimera to organizm posiadający geny innego organizmu.
05.01.2017
A co jeśli nasze przekonania i decyzje polityczne zależą od naszych genów?
17.10.2016
To jedna z najważniejszych istot, które człowiek udomowił. Efekty ich ciężkiej pracy są dla nas bezcenne. Choć one same nie są większe niż kilka mikrometrów.
03.10.2016
MEDYCYNA: Yoshinori Ohsumi za odkrycie mechanizmu autofagii
31.07.2016
Wakacje w pełni, a to oznacza urlopowe wyjazdy. Również w tzw. tropiki, gdzie na turystów czekają bakterie i pierwotniaki. A te potrafią zepsuć nawet najlepiej zaplanowany urlop.
30.07.2016
Na jedną komórkę naszego ciała przypada aż 10 komórek żyjących w nas bakterii, grzybów czy wirusów. Naukowcy wciąż próbują je opisać i zbadać ich związki z naszym zdrowiem. Na przykład z...

Strony