Ryzyko czytania w podróży

Ryzyko czytania w podróży

13.03.2016
Czyta się kilka minut
Pewnego razu odwoziliśmy z Mateuszem Hoholem profesora Hellera z Krakowa do Tarnowa. Ksiądz Michał miał ze sobą książkę – dzieło jakiegoś teologa.
P

Postanowił, że umili nam podróż czytając ją na głos. Jego spokojny, monotonny głos dobrze komponował się z zawiłościami teologicznego traktatu.
Zasnąłem jako pierwszy. Chwilę potem usnął sam prof. Heller, przerywając lekturę w połowie zdania. W samą porę – siedzący za kierownicą Mateusz trzymał się już resztkami sił. Gdy po chwili ks. Michał się przebudził, bez słowa schował książkę do torby. Reszta drogi upłynęła nam na rozmowach, a pomysł czytania na głos w podróży – przynajmniej teologów – nigdy już się nie powtórzył. ©

ŁUKASZ KWIATEK, filozof, redaktor działu naukowego „Tygodnika Powszechnego”, członek Centrum Kopernika.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Filozof i kognitywista z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz redaktor działu Nauka „Tygodnika”, zainteresowany dwiema najbardziej niezwykłymi cechami ludzkiej natury: językiem...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz