Zbrodnia zaczyna się od głowy - wykład dr. Filipa Bolechały

czwartek, 04.05.2017, 18:00
Kraków
W czwartek 4 maja zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Granice Nauki: zacieranie granic". Dr Filip Bolechała, specjalista medycyny sądowej wyjaśni, w jaki sposób wiedza naukowa o tym, co dzieje się z ludzkim ciałem po śmierci, pozwala znaleźć sprawców zbrodni.

W wykładzie dr. Bolechała zajmie się m.in. związkami między medycyną sądową a psychologią śledczą. Po wykładzie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzi red. Michał Kuźmiński (Tygodnik Powszechny), autor kryminałów.

Dr Filip Bolechała jest specjalistą medycyny sądowej, pracownikiem Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ. Orzekał w wielu głośnych sprawach, współpracuje m.in. z policjantami z tzw. Archiwum X, badającymi niewyjaśnione zbrodnie z przeszłości.

Zapraszamy także do przeczytania wywiadu Michała Kuźmińskiego z dr. Bolechałą, opublikowanego w najnowszym dodatku do "Tygodnika Powszechnego" z cyklu "Wielkie Pytania". Rozmowę można w całości przeczytać na naszej stronie internetowej. Cały dodatek można również pobrać w formacie PDF.

Zbrodnia zaczyna się od głowy - wykład dr. Filipa Bolechały
Czas
: 4 maja, godz. 18:00
Przestrzeń: De Revolutionibus Books&Cafe, ul. Bracka 14 w Krakowie

Wstęp wolny. Wykład zostanie nagrany. Nagrania poprzednich wykładów z serii „Granice Nauki” dostępne są na kanale Youtube.com/CopernicusCenter

„Wielkie Pytania – przygotowanie i publikacja cyklu dodatków popularnonaukowych do »Tygodnika Powszechnego« oraz organizacja cyklu popularnonaukowych wykładów otwartych” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 625/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem