Czym jest życie? Cybernetyczna definicja życia - wykład prof. Bernarda Korzeniewskiego

poniedziałek, 08.05.2017, 18:00 do 19:30
Kraków
W poniedziałek 8 maja zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Granice Nauki - prof. Bernard Korzeniewski (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ) opowie o komputerowym modelowaniu procesów życiowych i przedstawi cybernetyczną definicją życia.

czym_jest_zycie_cybernetyczna_definicja_zycia_bernard_korzeniewski

Profesor Korzeniewski specjalizuje się w biocybernetyce, biofizyce i biochemii, jest autorem wielu publikacji naukowych oraz popularnonaukowych książek, m.in. "Metabolizm", "Powstanie i ewolucja życia", "Trzy ewolucje", "Od neronu do (samo)świadomości" - książki można pobrać w calości w formacie PDF na stronie prof. Korzeniewskiego. Prof. Korzeniewski w 2001 roku zaproponował głośną cybernetyczną definicję życia.

Wykład prof. Korzeniewskiego nawiązywać będzie do tematu dodatku do "Tygodnika Powszechnego" z serii "Wielkie Pytania", zatytułowanego "Życie / nie-życie", który w całości znaleźć można na naszych stronach internetowych lub pobrać w formacie PDF.

Czym jest życie? Cybernetyczna definicja życia - wykład prof. Bernarda Korzeniewskiego
Czas
: poniedziałek, 8 maja, godz. 18:00
Przestrzeń: De Revolutionibus Books&Cafe, ul. Bracka 14 w Krakowie

Wstęp wolny. Wykład zostanie nagrany. Nagrania poprzednich wykładów z serii „Granice Nauki” dostępne są na kanale Youtube.com/CopernicusCenter

„Wielkie Pytania – przygotowanie i publikacja cyklu dodatków popularnonaukowych do »Tygodnika Powszechnego« oraz organizacja cyklu popularnonaukowych wykładów otwartych” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 625/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.