Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Galileusz: narodziny naukowego myślenia o świecie

czwartek, 12.10.2017, 18:00
Kraków
W czwartek 12 października zapraszamy na wykłady Dariusza Aksamita oraz Moniki Aksamit-Koperskiej.

Galileusz to obok Izaaka Newtona kluczowa postaci XVII-wiecznej rewolucji naukowej. To nie tylko zaciekły obrońca systemu kopernikańskiego, co sprowadziło na niego dobrze znane kłopoty z inkwizycją, i konstruktor teleskopu – opracowane przez Galileusza zasady metodologiczne, z kluczową rolą eksperymentu, zaowocowały powstaniem nowożytnej nauki.

W swoim wykładzie Dariusz Aksamit wyjaśni, jak wiele nauka zawdzięcza Galileuszowi.

Dariusz Aksamit jest fizykiem medycznym i popularyzatorem nauki, członkiem stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej.


Galileusz: narodziny naukowego myślenia o świecie - wykład Dariusza Aksamita
Czas
: czwartek, 12 października, godz. 18:00
Przestrzeń: De Revolutionibus Books&Cafe, ul. Bracka 14 w Krakowie

Wstęp wolny. Wykład będzie nagrywany. Wszystkie nagrania wykładów z cyklu "Granice Nauki" dostępne na kanale Youtube Centrum Kopernika

„Wielkie Pytania cz. II: Przełomy w nauce” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 538/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.