Genomika: szaleństwo czy metoda w nowoczesnej medycynie?

czwartek, 25.01.2018, 18:00
Kraków
W czwartek 25 stycznia o godz. 18:00 zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Granice Nauki: przełomy w nauce" - tym razem prof. Iwona Wybrańska opowie o genomice - dziedzinie nauki, która zajmuje się badaniem struktury i zależności pomiędzy składnikami genomów.

Słuchacze będą mogliz zaznajomić się z granicami genetyki oraz współczesną wiedzą na temat zjawisk epigenetycznych, związanych z ekspresją genów, a także wykorzystaniem ustaleń genomiki w medycynie.

Dr hab. n. med. Iwona Wybrańska, prof. UJ, jest biologiem molekularnym, specjalizuje się w laboratoryjnej genetyce medycznej i diagnostyce klinicznej, od 30 lat prowadzi badania w dziedzinie biochemii i genetyki. Obecnie kieruje zakładem Diagnostyki Genetycznej i Nutrigenomiki w Małopolskim Centrum Biotechnologii UJ. 

"Granice Nauki: przełomy w naukach" to dziesiąta edycja cieszących się dużą popularnością wykładów otwartych. Spotkania odbywają się w czwartki w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus w Krakowie na ul. Brackiej 14. Wstęp wolny. Wykłady są nagrywane, nagrania poprzednich spotkań znaleźć można na kanale Youtube.com/CopernicusCenter.

Przygotowano w ramach realizowanego przez Fundację Centrum Kopernika projektu „Wielkie Pytania cz. II: przełomy w nauce”, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na upowszechnianie nauki.