Mroczna strona psychiatrii - wykład prof. Dominiki Dudek

czwartek, 18.01.2018, 18:00
Kraków
Podczas wykładu prof. Dominika Dudek opowie o tym, jak w toku dziejów zmieniało się podejście do chorób psychicznych i osób, które na nie cierpią.

Jakimi metodami w przeszłości próbowano leczyć chorych psychicznie i zapobiegać ich rozprzestrzenianiu się w społeczeństwie? Jak rozwijała się neurochirurgia i kiedy zaprzestano przeprowadzania inwazyjnych zabiegów, takich jak lobotomia? Jak wiele - i dlaczego - musieli wycierpieć pacjenci oddziałów psychiatrycznych jeszcze w połowie ubiegłego wieku?

prof. dr hab n. med. Dominika Dudek - psychiatra, redaktor naczelna czasopisma Psychiatria Polska, kieruje Zakładem Chorób Afektywnych Katedry Psychiatrii CM UJ, współpracuje z Centrum Kopernika.

"Granice Nauki: przełomy w naukach" to dziesiąta edycja cieszących się dużą popularnością wykładów otwartych. Spotkania odbywają się w czwartki w księgarnio-kawiarni De Revolutionibus w Krakowie na ul. Brackiej 14. Wstęp wolny. Wykłady są nagrywane, nagrania poprzednich spotkań znaleźć można na kanale Youtube.com/CopernicusCenter.

Przygotowano w ramach realizowanego przez Fundację Centrum Kopernika projektu „Wielkie Pytania cz. II: przełomy w nauce”, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na upowszechnianie nauki.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem