Po co nam seks? Ewolucyjna historia płci

czwartek, 19.10.2017, 18:00
Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Granice Nauki! Tym razem dr Szymon Drobniak przedstawi nam wykład "Po co nam seks? Ewolucyjna historia płci"

Dlaczego wiele organizmów rozmnaża się płciowo?

Od czasów Karola Darwina na to pytanie należy odpowiadać z perspektywy ewolucji, która postrzega płeć jako adaptację. Jaką przewagę zapewnia rozmnażanie płciowe organizmom? Kiedy płeć pojawiła się na darwinowskiej scenie życia? Jak zmieniały się teorie ewolucji płci? M.in. na te pytania odpowie w swoim wykładzie dr Szymon Drobniak.

Dr Szymon Drobniak jest biologiem ewolucyjnym i grafikiem. Zajmuje się ewolucją seksu, komunikacji opartej na kolorach i zachowań socjalnych. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie w Uppsali. Zwycięzca polskiej edycji konkursu FameLab oraz członek stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Współpracuje z działem naukowym „Tygodnika Powszechnego”.

Wykład zostanie nagrany. Nagrania wszystkich wykładów z serii "Granice Nauki" znaleźć można na kanale youtube.com/copernicuscenter

„Wielkie Pytania cz. II: Przełomy w nauce” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 538/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem