Przepis na życie. Historia DNA i kodu genetycznego

czwartek, 19.10.2017, 19:00
Zapraszamy na kolejne spotkaniez cyklu Granice Nauki! Dr Anna Bartosik wygłosi wykład "Przepis na życie. Historia DNA i kodu genetycznego".

Odkrycie w 1953 r. struktury cząsteczki DNA – słynnej podwójnej helisy – jest uznawane za jeden z milowych kroków w nauce. Pozwoliło ono na bujny rozkwit biologii molekularnej oraz rozszyfrowanie kodu genetycznego, czyli sposobu, w jaki w DNA zakodowana jest informacja o budowie i funkcjonowaniu wszystkich komórek ciała. O tym wszystkim opowie w swoim wykładzie dr Anna Bartosik.

Dr Anna Bartosik jest biolożką i popularyzatorką nauki, prowadziła badania w Instytucie Biochemii Maxa Plancka, Europejskim Laboratorium Biologii Molekularnej oraz w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Współpracuje z działem naukowym "Tygodnika Powszechnego"

Wykład zostanie nagrany. Nagrania wszystkich wykładów z serii "Granice Nauki" znaleźć można na kanale youtube.com/copernicuscenter

„Wielkie Pytania cz. II: Przełomy w nauce” – zadanie realizowane przez Fundację Centrum Kopernika, finansowane w ramach umowy 538/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Osoby powiązane z tym wydarzeniem