Z jednej kieszeni do drugiej

Z jednej kieszeni do drugiej

12.03.2016
Czyta się kilka minut
W liceum i na studiach zaczytywałem się w książkach Michała Hellera. Jego samego miałem zaszczyt i przyjemność poznać w 2010 r. w Krakowie, podczas konferencji naukowej.
W

W jej ramach odbywał się wykład popularnonaukowy Sir Rogera Penrose’a, przy okazji którego można było kupić książki obu wymienionych uczonych. Zauważyłem na stoisku nieznaną mi książkę Hellera, ale okazało się, że brakowało mi gotówki. Obok akurat przechodził sam Autor. Już wcześniej tego dnia zostaliśmy sobie przedstawieni. Teraz zatrzymał się przy stoisku i widząc, że chodzi o książkę jego autorstwa, zapytał: „Ile panu brakuje?”. Odpowiedziałem, że 10 zł, a Heller sięgnął do kieszeni i wręczając mi stosowny banknot, powiedział z uśmiechem: „Proszę, skoro kupuje pan moją książkę, to tak, jakbym sobie przekładał ten banknot z jednej kieszeni do drugiej”. Po czym odwrócił się i odszedł, zanim zdążyłem jakkolwiek zareagować. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz